Jens Amundsen fåtöljer ett par "SAS Chair Series" för Fritz Hansen Danmark 1979.

Stomme av kromad metall klädda med skinn,68x68x91 cm höjd 91 cm, sitthöjd ca 33-40 cm, etikettmärkta.

Repor. Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
10 000 SEK