Betsat trä, skuren dekor. Fast stoppad rygg och sits i konstläderklädsel. Sitthöjd 46 cm, bredd 45 cm, totalhöjd 125,5 cm.
Slitage i sitsarnas hörn. Ställvis färgbortfall. Enstaka lagningar.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10