Ulla Procopé, teservis, 14 delar, porslin, Arabia, Finland.
Handmålad blomsterdekor i brunt.
Tekanna med sil, höjd 11 cm.
6 tekoppar med fat, fatets diameter 16 cm.
6 assietter, diameter 20 cm.
Sockerskål med lock, diameter 10 cm.
Ställvis slitage. Enstaka nagg.