Förgyllda och bronserade med skuren dekor. Kannelerade ben med hörnfleuroner. Sarg och ryggkrön med blomdekor. Fast stoppad sits och rygg. Sitthöjd 41 cm.
Åldersrelaterat slitage. Renoverad. Fläckar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.