Ingegerd Silow, matta, rölakan, ca 198 x 139-141,5 cm, signerad IS.
Ljusmelerad botten med stiliserade blommor och medaljonger i benvitt, blekgult samt olika bruna, orange och persikofärgade nyanser.
Något slitage och smutsig, fläckar. Långsidorna med trampveck och smärre skador, ställvis skadade fransar.