Sex lösa ljusarmar av klarglas för en ljuspunkt vardera med avtagbara glasmanschetter. Åtta lösa armar av klarglas och delvis färgat glas med dekor av blommor och blad. Vita och rosa textilskärmar medföljer. Diameter ca 56, höjd 76 cm.
Ej funktionstestad. Slitage. Nagg. Skador. Lagning.