Bordslampor, ett par, Bergboms Scanlight, 1900-talets senare del.
Fot och svängt ben av mässing, mässingsfärgad metall, för en ljuspunkt vardera, med lampskärmar av textil. Etikettmärkta. Höjd (inklusive lampskärm) 62 cm.
Ej funktionstestad. Smärre slitage. Märken.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.