Sven Engström & Gunnar Myrstrand, sminkbord, Bodafors, 1950/60-tal.
Benställning av mörkbetsad bok. Skiva fanerad med teak. Två lådor. Rund spegel med bakstycke och ram av teak. Detaljer av mässing. Brännmärkt. Längd 110, bredd 45, höjd 122.
Ställvis slitage. Märken. Smärre fläckar. Något instabil.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.