Rund på fot med graverad bård, diameter 5,5, höjd 3,8 cm, vikt 15 gram, samt rund med vågbandsdekor, diameter 6 cm, höjd 3 cm, vikt 15 gram.
Den lägre med smärre lagning. Smärre bucklor och slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10