Hugo Simberg, linjeetsningar, 2 st. osignerade.
"På väg till bastun" och "Ung strandbjörk". 7x9 och 11x6,5 cm.
Gulnad.
Konstnärens familj.
Heikki Malme, Hugo Simberg Grafik, nr 114 och 42.
Eftertryck av Tom Simberg.
Oramade.