Design Konstglas
1349310

Helena Tynell

(Finland, 1918-2016)
Helena tynell, skulptur, "waterfront stones", signerad signerad helena tynell, riihimäen lasi oy.

Helena Tynell, skulptur, "Waterfront stones", signerad signerad Helena Tynell, Riihimäen Lasi Oy.

Klart glas samt färgpulver. Diameter 18 cm. Höjd 11 cm.

Smärre slitage. Helhetsintrycket är gott.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V6
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Klubbat pris
850
8 514
987
Utropspris
900 EUR
Budhistorik (14 bud)
14 okt 19:05
850 EUR
14 okt 19:02
830 EUR
14 okt 19:02
820 EUR
14 okt 18:59
780 EUR
14 okt 18:59
760 EUR