Helena Tynell, vas,'Kukkainen', signerad Helena Tynell. Riihimäen Lasi OY.
Klart glas samt färgpulver. Diameter 28 cm. Höjd 27 cm.
Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott.