Clas Walter Sundman, olja på duk, 1955.

"Bevingad luft", komposition för bostadshöghus, 33x90 cm.

Obetydligt ytslitage. Oramad

Proveniens

Utförd till tävling om utsmyckningsförslag Norrköping 1955,

Utropspris
3 000 SEK