Design Möbler
1353484

Ilmari Tapiovaara

(Finland, 1914-1999)
Ilmari tapiovaara, fåtölj, "kiki lounge",  aero design furniture ltd 2000-tal.

Ilmari Tapiovaara, fåtölj, "Kiki Lounge", Aero Design Furniture Ltd 2000-tal.

Bär etikett. Bredd 60 cm. Sitthöjd 40 cm. Total höjd 68 cm.

Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
400 EUR