Bertil Fridhagen, stolar 6 st, "Reno 4", Bodafors, sent 1950-tal.
Stommar av ek med fast stoppad sits. Stämpelmärkta respktive brännmärkta Bodafors. Sitthöjd ca 44, total höjd 95 cm.
Slitage. Märken. Smärre fläckar. Senare klädsel.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10