Design Möbler
1355815

Philippe Starck

(Frankrike, Född 1949)
Philippe starck, fåtöljer, 6st, "costes", aleph, driade, italien. formgivna 1982.

Philippe Starck, fåtöljer, 6st, "Costes", Aleph, Driade, Italien. Formgivna 1982.

Besntällning av svatlackerat stålrör. Sittskal av svartlackerat trä. Fast stoppad sits med skinnklädsel. Etikettmärkta. Sitthöjd 47, bredd 48 cm.

Slitage, märken, repor. En med övermålad fanerskada.

Alexander Johansson
Alexander Johansson
+46 (0) 70 788 84 71

Utropspris
6 000 SEK