Nordiska Kompaniet, stolar, 5 st, "Nya Maj", jugend, 1900-talets början.
Två med brickmärkning. Björk, rotfanér och intarsiadekor. Stoppad klädd lös sits. Sitthöjd 47, höjd 92 cm.
Senare klädsel. Ställvis slitage.
Restaurang Tre Remmare.