Johan Niklas Byström, efter, byst föreställande Kung Karl XVI Johan, 1900-tal.
Porträttbyst i gips fritt efter Johan Niklas Byström föreställande Kung Karl XVI Johan i antikiserande dräkt. Höjd 72.5 cm. Bredd cirka 48 cm.
Smärre skador och avslag. Fläckar.