Carl Gustaf Boulogner

(Sverige, 1918-2002)
Carl Gustaf Boulogner
(Sverige, 1918-2002)

Carl Gustaf Boulogner, hyllsystem, Bogeryds Möbler i Tibro, 1900-talets mitt.

A laminerad spånskiva. Bestående av två socklar, 17 spårade hyllplan, 39 hyllbärare, samt lådor och skjutdörrar. Socklarnas längd 191 cm.

Slitage. Märken.

Utropspris
14 000 SEK