Bord, 6 stolar samt 2 karmstolar. Vitmålat trä, samt stolarna med stoppade sitsar med svart skinn. Vissa stolar etikettmärkta. Sitthöjd ca 45, rygghöjd 112 cm. Bordets längd 240, bredd 101, höjd 72 cm.
Ställvis slitage. Repor. Smärre färgbortfall. Skada/spricka i bordsskivans ena hörn. Märken. Smärre fläckar.