Design Möbler
1365892

Olof Kettunen, stolar, 4 st, modell 706, tillverkare J. Merivaara, 1900-talets mitt.

Olof kettunen, stolar, 4 st, modell 706, tillverkare j. merivaara, 1900-talets mitt.

Formpressad plywood sits och rygg, metallben. Bär tillverkarens etiketter. Bredd 55 cm. Sitthöjd 44 cm. Total höjd 68 cm.

Färgbortfall. Rostangrepp. Torrsprickor. Krackelyr.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - H34
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Klubbat pris
1 100
11 352
1 239
Utropspris
500 EUR
Budhistorik (18 bud)
26 nov 13:42
1 100 EUR
26 nov 13:42
1 050 EUR
26 nov 13:40
920 EUR
26 nov 13:40
900 EUR
26 nov 13:39
821 EUR