Harry Østergaard, sideboard, Randers Møbelfabrik, Danmark 1960-tal.
Sideboard faneraat med teak. Fem skåpdörrar med hasplås, varav fyra med bakomvarande hyllinredning, en med sex utdragbara fack. Bredd 247, djup 47, höjd 90 cm.
Smärre slitage. Skiva med repor och märken.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.