Bertil Vallien, skål, Kosta, signerad och numrerad 52/90.
Konande på fotklack. Invändigt med slipad och blästrad dekor av geometriska former och symboler. Signerad Kosta Boda B. Vallien Studio Edition 52/90 305881004. Höjd 14, diameter 21 cm.
Smärre slitage.