Förgylld och bronserad. Genomgående med dekor i pastellage av vinrankor, druvplockare och fåglar. Höjd 260, bredd 107 cm.
Sprickor och skador. Senare glas. Bakstycke saknas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10