Ronan & Erwan Bouroullec, Soffa, "Alcove", Vitra, Frankrike, 2000-tal.
Helstoppad soffa med hög rygg och höga sidor. Rygg och sidor med dragkedja som går att dra ner. Stomme av kromad metall. Längd ca 160, totalt djup 87, sitthöjd ca 45, total höjd 137 cm.
Smärre slitage. Ludd.