Oiva Toikka, glasfågel "Festive kiwi", glas. Signerad och numrerad O. Toikka Iittala, Scope 20v 2020, 880/2020.
Medföljer duk - Scope 20v 2020 "Hirahira" designed by Fujiwo Ishimoto. Fågelns höjd 20 cm, längd 23 cm. Dukens mått 150x102 cm.
Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott.