Helstoppade fåtöljer med rundad rygg, på ben av betsad björk. Sitsen med resårkärna. Sitthöjd ca 40, bredd 61 cm.
Ställvis slitage. Blekt. Fläckar. Lagningar i tyget på ena stolens framkant. Märken. Förstärkning på sadelgjorden undertill.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10