Boris Berlin/Poul Christiansen, stolar, 6 stycken, "Non", Komplot design, Källemo, 2000-tal.

Gummiklädd stålkärna, märkta undertill "NON" DESIGNED BY KOMPLOT 2000 BORIS BERLIN & POUL CHRISTIANSEN FOR "KÄLLEMO AB" SWEDEN SPECIAL THANKS TO SVEN LUNDH & PETER J.LARSSON TO OUR WIVES, LOVERS & CHILDREN, sitthöjd ca 45 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Proveniens

Lars Norén, såld Bukowski Auktioner Hösten 2021.

Utropspris
6 000 SEK