Belysning Taklampor
1376493

Taklampa, Siemens Neophan, 1920-30-tal, Sverige.

Taklampa, siemens neophan, 1920-30-tal, sverige.

Kupa i glas, stomme i metall, diameter ca 40 cm, höjd ca 30 cm, märkt i glaset.

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad.

Anna Tenje
Anna Tenje
+46 (0) 739 400 810

Utropspris
3 000 SEK
Rekommendationer