Käthe Kollwitz, etsning/akvatint signerad
"Stehende Mutter, ihr Büblein fütternd ", bildyta 19x14 cm
Ej examinerad ur ram.
Knesebeck 242 III c (von IV b)
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10