Svante Skogh, skrivbord, "Uddebo", AB Möbelfabriken Balder, Vaggeryd, 1950-tal.
Teak of teakfaner. Två skåpshurtsar med tre lådor vardera. Längd 135, bredd 71, höjd 75 cm. Nyckel finns.
Slitage. Märken. Repor.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10