Tvådelat skåp fanerat med teak. Överdel med skåpdörrar med glas. Nederdel med lådor och skåpsdörrar med bakomvarande hyllinredning. Elektrifierat för belysning. Etikettmärkt. Längd 176, bredd 43 cm. Höjd 186 cm.
Smärre slitage. Märken. El ej funktionstestad. Repor.