Carl Kaiser-Herbst

(Österrike, 1858-1940)
Carl Kaiser-Herbst
(Österrike, 1858-1940)

Christian Dell, bordslampa, modell 6556, för Kaiser Idell Tyskland 1930/1940-tal.

Lackerad metall, bär tillverkarens stämpel. Höjd 44 cm. Skärmens diameter 21 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK