Stomme av betsad bok. Knapphäftad dyna i rygg och sits med röd skinnklädsel. Märkt. Sitthöjd 33, bredd 70, höjd 96 cm. Pallens höjd 35 cm.
Slitage. Märken/repor.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10