David Rosén, stolar, 4 st, "Napoli" för Nordiska kompaniet, 1950/60-tal.
Stomme av bok, rygg med spjälor. Sitthöjd 45 cm.
Smärre slitage. En med lagad spricka. Senare klädsel.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10