Helklädd soffa med lösa plymåer i rygg och sits. Längd 185, djup 105, sitthöjd ca 47 cm.
En tillhörande tygrulle medföljer.
Slitage. Soffaöverdrag med lagning, dynor/överdrag ej ursprungliga.