Skänk fanerat med flertalet träslag, bl.a. valnöt, björk och alm. Riklig intarsiadekor. Front med nedfällbar klaff och bakomvarande hyll- samt lådinredning. Längd 154, djup 50, höjd 73 cm. Nyckel finns.
Ställvis slitage. Märken. Smärre fanerskador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.