Kaffeservis, 35 delar, porslin, "Musselmalet", helblonde, Royal Copenhagen, Danmark.
Bestående av:
12 kaffekoppar med fat, 1/1035.
12 assietter, 1/1087.
Kaffekanna, 1/1202, lagning och nagg på pipen.
Gräddkanna, 1/1032.
Sockerskål, 1/1112.
Vas, 1/1162.
Vas, 1/1015.
4 kuvertaskfat, 1/1004.
Fat, 1/1143.
Fat, 1/1041.
Smärre slitage. Mikronagg förekommer på vissa delar. Nagg och laning på kaffekannan.