Parti silver, 5 delar, bl.a GAB, Stockholm 1963-1967, samt CG Hallberg, Stockholm, 1948.
Tallrik, CG Hallberg, 26 cm, gåvogravyr på baksidan.
Oktagonal skål, GAB, 10 cm.
Rund skål, GAB, 9,5 cm.
Gräddkanna och sockerskål, Tyskland med svenska importstämplar. 8-9 cm.
Total vikt: ca 814 gram.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.