Skål, sterlingsilver, USA 1900-talets slut/2000-talets början.
Skål med hamrad yta, fyra fötter med ansiktsmotiv. Inre bottnen bär gravering "UNITED NATIONS". Längd 28,5 cm, bredd 10,5 cm, höjd 5,5, totalhöjd 8 cm inkl hänklar. Vikt 303 g.
Sedvanligt slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.