Salver och uppsatsskål, sterling silver, England, Sheffield 1921 och Birmingham 1930.
Konturerade och profilerade brätten.
Salver på tre fötter, diameter 26 cm, stämplad Fordham & Fordham, Sheffield.
Uppsatsskålens höjd 12 cm, diameter 21,5 cm, Docker & Burn Ltd, Birmingham.
Totalvikt 994 g.
Ytliga repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.