Samling silver, nyrokoko, England, bl.a. Josiah Williams, Chester, 1896.
Tanpetshållaren, höjd 7 cm.
Rakmugg, märkt Sterling, med lös isats, 10 cm.
Gräddkanna, 10 cm.
Konfektskål, med engelska importstämplar, längd 17 cm.
Skål med dekor av lejonmaskaroner, diameter 8 cm.
Total vikt: ca 763 gram.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.