Märta Måås-Fjetterström, vävnad "blomlapp", "Axet" signerad AB MMF, 25x22,5 cm
Etikettmärkt "270 81 Blomlapp"
Något slitage. Fläck.
"Axet" är detalj ur antependium till Västra Ingelstad kyrka 1939