Hertha Bengtson, teservis, 27 delar, "Blå Eld", Rörstrand.
Bestående av:
12 vita koppar med blå fat, fatens diameter 17 cm.
12 vita assietter, 19 cm.
Sockerskål, diameter 10 cm.
Mjökkanna, höjd 17 cm.
Tekanna, höjd 18 cm.
Smärre slitage. Enstaka litet nagg.