Poul Hundevad, sideboard, Danmark, 1960/70-tal.
Fanerad med palisander. Två dörrar med bakomliggande lådinredning. Märkta "Danish furniture makers control". Metallben. Bredd 138, djup 44, höjd 71 cm. Nyckel finns.
Ställvis blekt. Något slitage. Fläckar.