Göran Malmvall, bokhyllor, ett par, KA 72, Karl Andersson och Son, 1900-talets andra hälft
Bok, vardera med tre flyttbara hyllplan, underdel med skåp och bakomvarande flyttbart hyllplan, infällda handtag i mässing, etikettmärkta, 80x36x202 cm
Bruksslitage. Märken.