Aino Aalto, skåp, modell 217, Artek, 1900-talets slut
Stommen i lackad björk, vita skjutdörrar med bakomliggande hyllinredning. Bredd 90 cm, djup 45 cm, höjd 65 cm.
Slitage. Märken. Skadade handtag.