Otto Schulz, tillskrivna. Fåtöljer, ett par, BOET, 1940-tal.
Helstoppade fåtöljer med tygklädsel och resårsits. Ben av betsat trä. Sitthöjd 40, höjd 70 cm.
Slitage. Fläckar. Märken. Nedsutten Resår. Senare klädsel.
Boet 1945.