Toalettbord, Swedish Modern, Fröseke, 1900-talets mitt.
Toalettbord fanerat med mahogny, på ben av bok. Glasskiva, tre lådor samt tredelad och ställbar spegel. Längd 84, djup 41, höjd 73, höjd inklusive spegel 120 cm.
Ställvis slitage. Märken. Blekt. Instabilt.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.