Jan Bocan, fåtöljer, ett par, 1900-talets andra hälft.
Stommar fanerade med valnöt. Sits och rygg klädda med konstläder. Sitthöjd 35, bredd 76, djup 90 cm.
Senare klädsel. Smärre slitage. Märken.